שבט הצופים במועצת גן רוה אירח במושב גאליה את פרויקט 'זיכרון בסלון', בערב יום השואה

מועצת גן רוה  הצטרפה השנה אל הפרויקט ''זיכרון בסלון', המאפשר לציין את יום השואה בצורה קצת אחרת - בסלון הביתי, בין משפחה וחברים. כך מתקיים שיח בין-דורי להנצחה ולזיכרון השואה, ודיון על השפעתה על החברה בעבר, בהווה ובעתיד.

הפרויקט 'זיכרון בסלון' מאפשר לציין את יום השואה והגבורה בדרך יותר אינטימית ומשמעותית בין משפחה וחברים ואינו תחליף לטקסים המסורתיים ביישובים ומתקיים במועצת גן רוה בפעם הראשונה.

ליעד מזרחי מרכז שבט הצופים במועצת גן רוה אירח את המפגש בביתו במושב גאליה בנוכחות תושבי המועצה ושבט הצופים המקומי. במהלך הערב ריתקו בסיפורן האישי שתי ניצולות שואה תושבות המועצה: חנה מושיוב וטובה יפרח, מול עדים - דור ראשון ודור שני תושבי המועצה.

ליעד מזרחי מרכז שבט הצופים במועצת גן רוה: "היה חשוב לנו לשמוע את הסיפורים ולהן היה חשוב להעביר לנו את הזיכרון הפרטי. השאלה המרכזית בדיון היתה מה אנו יכולים  לעשות כדי לשמר את הזיכרון האישי והלאומי של השואה. הנוער שלנו הוא בעצם הדור האחרון שמעביר את הבשורה לדורות הבאים לנוכח העובדה שדור ניצולי השואה הולך ונעלם ולכן זו יוזמה ברוכה שיש לעודד אותה ואני כמובן מודה לחברי שבט עידן צופי גן רוה שלקחו חלק בפרויקט כה משמעותי".

ראש מועצת גן רוה שלמה אלימלך: "תושבים ובני נוער חברי שבט עידן צופי גן רוה לקחו חלק במיזם החשוב 'זיכרון בסלון'. בתום מתן עדות האורחים, התקיים דיון ועלו שאלות כגון כיצד משמרים את זיכרון השואה והגבורה ואיך עושים הכל כדי שלא תחזור תקופה חשוכה זו. אני רואה חובה קדושה לחבר גם את הדורות הבאים לנושא".